2017-09-10
Apel z okazji inauguracji roku szkolnego

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty. Przełomowy moment w każdej szkole, tym razem jeszcze bardziej wyjątkowy niż zwykle, ponieważ zmiany,zmiany, zmiany… W myśl reformy oświatowej po 16 latach funkcjonowania Publicznego Gimnazjum nr 2 im. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku w murach szkoły przy ul. Legionowej 7 została reaktywowana Szkoła Podstawowa nr 9. Nasze filary to tradycja i nowoczesność, o czym przypominała pani dyrektor.

4 września na sali gimnastycznej apel inauguracyjny odbywał się trzykrotnie: w pierwszym wzięły udział klasy gimnazjalne, w kolejnym klasy pierwsze szkoły podstawowej, następnie swój ważny moment miały klasy IV i VII.

Po uroczystym powitaniu w nowej rzeczywistości i przedstawieniu grona pedagogicznego uczniowie odbyli spotkania z wychowawcami.

Uroczyste pasowanie na ucznia w klasach I oraz ślubowanie klas IV i VII odbędzie się 26 września 2017 r.

W imieniu pani dyrektor życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom wielu sukcesów edukacyjnych oraz  nawiązania trwałych przyjaźni.