2021-11-22
Szkolny Konkurs Fotograficzny

Regulamin szkolnego konkursu fotograficznego:

Pluszowy miś i ja – czytamy, polecamy

POSTANOWIENIA OGÓLNE:

1.       Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna SP 9 w Białymstoku.

2.       Konkurs adresowany jest do uczniów klas I- VIII i pracowników.

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

1.       Wykonanie zdjęcia przedstawiającego uczestnika konkursu z czytającym misiem lub misiami .

2.       Uczestnik może zgłosić jedno zdjęcie.

3.       Do każdego zdjęcia muszą być dołączone następujące informacje:

- imię i nazwisko,

- klasa,

- imię misia,

tytuł polecanej książki.

4.       Zdjęcie z maskotką inną niż pluszowy miś dyskwalifikuje fotografię, ponieważ głównym założeniem Konkursu jest uhonorowanie Dnia Pluszowego Misia.

5.       Dopuszczalna jest obróbka zdjęcia celem podwyższenia walorów artystycznych.

6.       Na zdjęciu może być widoczna twarz uczestnika konkursu albo uczestnik może ją zasłonić, np. książką, misiem itp.

7.       Zgłoszenie zdjęcia odbywa się drogą elektroniczną (zamieszczenie zdjęcia na FB SP 9 w komentarzu do postu o konkursie) lub przez przyniesienie do biblioteki fotografii w wersji papierowej (format zdjęcia dowolny).

8.       Przekazanie (zamieszczenie) zdjęcia jest równoznaczne z zapoznaniem się z Regulaminem Konkursu, który został umieszczony na stronie naszej szkoły oraz w bibliotece szkolnej.

TERMIN ZGŁASZANIA ZDJĘĆ : 22listopada - 28 listopada 2021 r. godz. 19.00 (niedziela)

I etap – I obrady jury ( nauczyciele i asystenci biblioteki) – 29.11.21 r.

IIetap – zbieranie polubień  pod zdjęciem (dopuszczalna kampania reklamowa w klasie, na terenie szkoły i wśród znajomych na FB) – 22.11-28.11. 2021. (godz. 21.00).

III etap – II obrady jury – 29.11.2021.

Wręczenie nagród: 2.12. 2021 r.

KRYTERIA OCENIANIA

1. Zgodność z warunkami uczestnictwa w konkursie.

2. Kreatywność uczestnika, w tym poza bohaterów fotografii i ciekawa sceneria.

3. Ogólne wrażenie artystyczne.

ZASADY WYŁONIENIA ZWYCIĘZCÓW KONKURSU I NAGRODY:

Jury konkursu wyłoni wyróżnione fotografie w dwóch kategoriach:

- kl. I-VIII

- pracownicy SP 9

Nagrodę specjalną – Nagrodę Publiczności zdobędzie uczestnik konkursu, którego zdjęcie uzyska największą ilość polubień (lajków).

Postanowienia końcowe.

1. Przekazując pracę uczestnik zgadza się na eksponowanie jej w miejscu wybranym przez organizatora.
  2. Uczestnik zgadza się na publikowanie prac i ich wizerunków na stronie internetowej szkoły.
  3. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.
Tel. do sekretariatu:
 85 742-06-09
Tel. do funduszu:
 85 742-82-37
Tel. do kierownika gospodarczego:
 85 748-93-07