Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Dzieje się w bibliotece i czytelni

 

Nowe czasopisma


Od nowego roku w czytelni szkolnej będzie można przeczytać wiele nowych czasopism. Wśród nich znajdziecie m.in. Kaczora Donalda, Kumpla czy Minecraft.

Zapraszamy!
***


1-10 grudnia MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem. Odbywa się co roku wokolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Celem Maratonu jest wysłanie jaknajwiększej ilości listów i innych apeli (e-maili, faxów, sms) do odpowiednichwładz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia prawczłowieka.

Co należy zrobić? Przyjść do biblioteki szkolnej i przepisaćkrótki, gotowy szablon listu, a później odręcznie się podpisać.

Każdy napisany list przyczynia się dozmiany losów osób, które zostały niesłusznie oskarżone. Nie pozwólmy, by prawa człowieka były łamane. Nasze przyzwolenieoznacza zgodę na taki los również dla nas samych.

W 2016 roku napisaliśmy 356 645 listów w 784 miejscach w kraju, a nacałym świecie zostało podjętych ok. 4,6 mln akcji.

Zobacz, kogo TY możesz uratować. To nic nie kosztuje.

***
Andrzejki w czytelni

29 listopada zorganizowaliśmy w czytelni wróżby z okazji Andrzejek. Uczniowie sprawdzali, czy w swoim życiu będą mieli szczęście w miłości, biznesie, a może podróżach. Chłopcy losowali imiona swojej przyszłej żony, dziewczynki mężów. A na korytarzu uczniowie ustawiali buty. Dzięki temu przekonali się, kto pierwszy zmieni stan cywilny oraz - jak sami zainteresowani dodali - status na Facebooku. Nasze wróżby zarejestrowała TVP3 Białystok.
Spotkanie autorskie z Idą Pierlotkin
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w naszym regionie ma już swoją piękną tradycję - "Podlaskie Spotkania z Pisarzami". W październiku tego roku w ramach 8. edycji projektu, organizowanego przez TNBSP i CEN w Białymstoku, młodzież klas gimnazjalnych oraz starszych klas szkoły podstawowej poznała młodą, niezwykle obiecującą młodą pisarkę nominowaną przez sekcję IBBY do nagrody literackiej "Książka Roku 2010" za powieść Pepa, nie świruj!, Idę Pierelotkin

Naszych uczniów nie mogło tam zabraknąć! 23 października 2017 r. grupa czytelniczek wraz z p. Alicją Olszewską wzięła udział w spotkaniu autorskim w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Białymstoku.


Ida Pierlotkin opowiedziała nastolatkom o sobie, wtajemniczyła w sekrety warsztatu współczesnego pisarza, zachęciła do przelewania swoich myśli na papier czy ekran monitora, udzielając przy tym konkretnych wskazówek.


Zdobyliśmy autograf kolejnej znanej autorki. 

  

W bibliotece już do wypożyczenia:

Bądź na bieżącoZapraszamy wszystkich do odwiedzenia czytelni szkolnej. Czeka na Was wiele nowych numerów czasopism. Każdy znajdzie coś dla siebie.


***


Czytelniczy numerek wylosowany

Kolejną zwyciężczynią w akcji biblioteki i czytelni  została Martyna Żekało. Gratulujemy i zapraszamy częściej!.***


Rozstrzygnięcie konkursu

Żywa książka


20 października uczniowie i nauczyciele starszych klas naszej szkoły wchodząc do czytelni zamienili się w bajkowe postaci. Później odwiedzili pierwszaki w świetlicy. Była kupa śmiechu i dużo zabawy, a najlepsze przebrania zostały nagrodzone ocenami z zajęć artystycznych.Czytaj więcej w Aktualnościach szkoły.***


Warto przyjść do czytelni


W tym miesiącu wylosowaliśmy już drugi czytelniczy numerek. Szczęściarzem okazał się Hubert Suchodolski.

Gratulujemy!

Jak zdobyć kolejną nagrodę? Bardzo łatwo. Wystarczy zaprzyjaźnić się z czytelnią i przy każdych odwiedzinach wpisywać się do zeszytu odwiedzin. Kolejne losowanie 23 października na przerwie o 11:20.

Zapraszamy!
***


Takich gości lubimy


Mariusz Pawełek, bramkarz Jagiellonii Białystok odwiedził 18 października uczniów SP nr 9. Podczas spotkania w czytelni można było posłuchać fragmentu „Małego księcia" autorstwa Antoine de Saint-Exupéry, dostać autograf i zadać pytanie piłkarzowi.

 


Więcej na stronie Aktualności szkoły.


http://www.sp9.bialystok.pl/Kiedy_czyta_bramkarz_Jagiellonii_Bia%C5%82ystok,_wszyscy_s%C5%82uchaj%C4%85_w_skupieniu,5466,490

***


Wszyscy w pasiakach!


18 października (w środę) o godz. 14 zapraszamy do czytelni szkolnej

na wspólne Czytanie z piłkarzem Jagiellonii Białystok.***


Żywa książka – konkurs

 

Każdy bez względu na wiek ma swojego ulubionego bohatera bajkowego lub baśniowego.Dzieciństwo często kojarzy się nam z książkami czytanymi przez rodziców  lub dziadków, a potem czytanymi samodzielnie.

Przebierz się za bohatera swojej ulubionej książki i pokaż, że czytanie nie jest Ci obce.To szkolna akcja, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie.

Wystarczy zgłosić postać, w którą chcecie się wcielić w czytelni lub bibliotece do 13 października.

Tydzieńpóźniej (20 października) inni uczniowie na wybranej lekcji będą mieli okazję zgadywać, o jaką książkę chodzi.

Bohater będzie mógł udzielać wskazówek i odpowiadać na pytania pomocnicze.

Szkoła stanie się prawdziwą  „krainą bajek”, a uczniowie zamienią się w bajkowych bohaterów. W klasach będą grasować wiedźmy i krasnale, po korytarzach dumnie przejdą się księżniczki, wróżki, Kopciuszki,Czerwone Kapturki.

Za najlepsze przebrania można będzie otrzymać celującą ocenę z plastyki.

 

***

Słodkie wypożyczenia

 

Wybierasz się w tym tygodniu do biblioteki? Możesz słodko trafić.

Właśnie ruszyła akcja biblioteki Słodkie wypożyczenia. Każdy uczeń i nauczyciel, który zgłosi się do wypożyczalni, żeby przedłużyć właśnie czytaną książkę albo wybrać kolejną,otrzyma od nas coś na osłodę.

Trzeba mieć jednak trochę szczęścia.Słodkie wypożyczenia będą tylko w poszczególne dni. Które?

Sprawdzajcie!***Spotkanie metodyczne w naszej bibliotece


Nowości wydawnicze, relacja z konferencji IFLA, zmiany w prawie oświatowym dotyczącym przekształcenia bibliotek szkolnych i wiele innych bieżących spraw, nad którymi nocami zastanawiają się bibliotekarze. O tym była mowa podczas piątkowego spotkania metodycznego w naszej szkole. Zorganizowany przez Centrum Edukacji Nauczycieli wykład cieszył się dużym powodzeniem. Nauczyciele z różnych zakątków Białegostoku zapełnili naszą całą czytelnię i żwawo dyskutowali, wymieniali się doświadczeniami, proponowali nowe rozwiązania.

***


Rozpoczyna się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Tak, to właśnie październik. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo wydarzeń związanych z biblioteką i czytelnią szkolną. Pierwsze z nich to loteria Czytelniczy numerek. Zobaczcie, jakie są zasady.
Czytelniczy numerek

 

Czyli inaczej Szczęśliwy numerek z jedną różnicą – można go wylosować tylko w czytelni.

Żeby wziąć udział w konkursie organizowanym z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych trzeba:

·      Odwiedzać czytelnię,

·      Wpisywać się starannie do zeszytu odwiedzin.

O szczęśliwym zwycięzcy zdecyduje los. A dokładnie Asystent biblioteki, który raz w tygodniu (w poniedziałek) nadużej przerwie obiadowej o 11:20 wylosuje Czytelniczy numerek. Później liczba zostanie wywieszona na drzwiach czytelni szkolnej. Warto więc zapamiętywać, pod jaką liczbą się wpisaliśmy.

Ważne! W konkursie może wziąć udział kilka Twoich numerków, jeśli w ciągu tygodnia odwiedziłeś nas wiele razy!

Czytelniczy numerek otrzyma upominek-niespodziankę.

 Do odbioru w czytelni szkolnej.

Pierwsze losowanie już 9 października! Zapisujcie więc karty czytelniczych zeszytów, odwiedzajcie nas!

Uwaga! Jeśli numerek lub nazwisko będzie wpisane niewyraźnie, uczestnika konkursu czeka dyskwalifikacja.


Zapraszamy do udziału!***

Prawie wszystkie podręczniki szkolne udostępnione

A było tego sporo. Przez ręce nauczycieli bibliotekarzy przeszło blisko 2 tony książek, czyli około 1000 podręczników dla szkoły podstawowej i ponad 1600 dla oddziałów gimnazjalnych.

Bibliotekarze i nauczyciele połączyli siły i dołożyli wszelkich starań, żeby wszyscy mieli książki na czas. To dlatego, że zanim dojdzie do wypożyczenia takiej książki, ta musi przejść długą drogę. Najpierw trzeba nadać jej stempel i numer w dwóch miejscach: na karcie tytułowej i na końcu treści. Później podręcznik musi znaleźć się w systemie. Potem przychodzi pora na kompletowanie wszystkich podręczników dla konkretnego ucznia. I wreszcie... można wydać książki do nauki.

Jednak nie samymi podręcznikami człowiek żyje. Bibliotekarze wydali także mnóstwo ćwiczeń. Ten, kto jest dobry z matematyki szybko obliczy, ile dostali ich uczniowie. W klasach pierwszych uczy się 34 uczniów, a każdy z nich dostał po 11 zeszytów. W klasach czwartych 24 osoby otrzymały po 6 ćwiczeń, a do każdego z 42 uczniów klas siódmych trafiło po cztery zeszyty. To dużo czy mało?

Szkoła Podstawowa nr 9 
im. 42 Pułku Piechoty  w Białymstoku
ul. Legionowa 7
15 - 281 Białystok
Tel. do sekretariatu:
 85 742-06-09
Tel. do funduszu:
 85 742-82-37
Tel. do kierownika gospodarczego:
 85 748-93-07
Tel. do intendenta
731 747 727
e-mail:   szkola@sp9.bialystok.pl
deklaracja dostępności
Nabór 2021/2021