Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Biblioteka

Łatwo nas znaleźć. Mieścimy się na parterze w centralnym miejscu szkoły. Warunki są naszym kolejnym atutem. Uczniowie mają do dyspozycji trzy odrębne pomieszczenia  (sale o numerach 12, 13, 14), w których mieszczą się kolejno: sala multimedialna, wypożyczalnia, czytelnia.

Wypożyczalnia

Wypożyczenie odbywa się błyskawicznie dzięki skomputeryzowaniu księgozbioru. 
Częściowo wolny dostęp do półek daje możliwość samodzielnego poszukiwania interesujących Was książek. Dodajmy, że jest z czego wybierać: bogaty dział fantastyki, literatury młodzieżowej, poezji, hobby, literatury historycznej ( w tym II wojna światowa ).

W swoich zbiorach mamy też perełki - książki z dedykacjami i autografami ponad osiemdziesięciu autorów, m.in. Anny Onichimowskiej, Edwarda Redlińskiego, Edmunda Niziurskiego, Alfreda Szklarskiego, Wandy Żółkiewskiej , Olgi Tokarczuk, Katarzyny Bereniki Miszczuk oraz wielu, wielu poetów regionalnych.

Czytelnia

Przestronne wnętrze, nowoczesne i funkcjonalne meble, pastelowe rolety i miękkie tapicerowane krzesła zapewniają czytelnikom komfortowe warunki pracy.

W wolnym czasie można tu  przewertować aktualny numer jednego z ulubionych czasopism ( prenumerowane tytuły znajdziecie poniżej, natomiast jeśli zależy Wam na jakichś innych, w miarę możliwości postaramy się sprostać Waszym oczekiwaniom ) czy w ciszy odrobić lekcje, wykorzystując dostępne w księgozbiorze podręcznym słowniki leksykony i encyklopedie.
W czytelni odbywają się też spotkania z ciekawymi ludźmi, w których uczestniczą nasi uczniowie  oraz reprezentanci zaprzyjaźnionych szkół.

Sala multimedialna

Użytkownicy mają do dyspozycji dziesięć stanowisk komputerowych z dostępem do internetu oraz drukarkę i skaner dzięki uczestnictwie w programie "Cyfrowy Białystok". Nauczyciele mogą również skorzystać z nowego projektora multimedialnego oraz ekranu. 

Opiekun sali pomaga użytkownikom w wyszukiwaniu informacji, przenoszeniu ich na dyski wymienne, korzystaniu z programów multimedialnych.

Naszym celem jest przygotowanie uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym oraz zapewnienie wsparcia dydaktycznego dla nauczycieli.

I jeszcze kilka słów o nas :)

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 9 im. 42. Pułku Piechoty w Białymstoku funkcjonuje od pierwszego roku reformy gimnazjalnej. Początkowo działała obok biblioteki wygasającego Publicznego Gimnazjum nr 2, którego księgozbiór systematycznie przejmowała. 
Pamiątkowa  pozycja wpisana do księgi inwentarzowej z numerem jeden to Kamienie na szaniec. Katalog komputerowy zastąpił tradycyjne katalogi kartkowe  (dostępny w godzinach pracy biblioteki). Wszystkie książki na bieżąco wprowadzane są do elektronicznej bazy danych MOL, co daje możliwość komputerowej rejestracji wypożyczeń już od roku szkolnego 2004/2005. Skontrum już dwukrotnie odbywało się z użyciem elektronicznego czytnika. 

Jako nauczyciele bibliotekarze dokładamy starań, aby nasza biblioteka była nie tylko magazynem z książkami, czasopismami i stanowiskami komputerowymi, ale także ważnym ogniwem życia kulturalnego szkoły. 

Staramy się stwarzać uczniom szansę udziału w konkursach międzyszkolnych, powiatowych, a nawet ogólnopolskich. Możemy poszczycić się licznymi sukcesami zgłaszanych uczniów. Wydaliśmy dwa tomy poezji promujące twórczość, dostępne nawet w Bibliotece Narodowej. Ponadto organizujemy liczne spotkania z ciekawymi ludźmi - raz zapraszając artystów do siebie, innym razem odwiedzając ich w mieście  czy organizując wyjazdy na spotkania autorskie odbywające się w różnych miejscach Polski. Tradycją biblioteki są cyklicznie odbywające się imprezy takie jak Wybory Supermisia SP 9, Quiz na Superasystenta Biblioteki , Fantolotek, Walentynkowe wróżby.

Warto nas odwiedzać, bo biblioteka to również miejsce, gdzie możecie bliżej poznać kolegów i koleżanki z innych klas.

Szkoła Podstawowa nr 9 
im. 42 Pułku Piechoty  w Białymstoku
ul. Legionowa 7
15 - 281 Białystok
Tel. do sekretariatu:
 85 742-06-09
Tel. do funduszu:
 85 742-82-37
Tel. do kierownika gospodarczego:
 85 748-93-07
Tel. do intendenta
731 747 727
e-mail:   szkola@sp9.bialystok.pl
deklaracja dostępności
Nabór 2021/2021