Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

O szkole

Szkoła, którą zamierzamy stworzyć, będzie się opierała na dwóch filarach :  tradycji i nowoczesności. SP 9 powstała w latach 60-tych  XX w. Została zbudowana jako tysiąclatka i przez kilkadziesiąt lat funkcjonowania zyskała bardzo dobrą opinię, wykształciła  i wychowała tysiące wspaniałych ludzi.

Przez ostatnie 16 lat funkcjonowało w jej murach Publiczne Gimnazjum nr 2 im. 42 Pułku Piechoty. Chcemy połączyć i wykorzystać to, co najlepsze z tych dwóch szkół i przenieść na grunt nowo powstającej – reaktywowanej Dziewiątki. Historia i ideały naszego patrona –  42 Pułku Piechoty będzie wciąż wyznaczała wysokie standardy moralne naszej kadrze i naszym wychowankom. Nowoczesności nie da się zbudować bez mądrego oparcia się na przeszłości. 

Nowoczesność to ważny filar , na którym oprzemy szkołę. Szukamy nowych,  nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych. Skoro mamy się odrodzić, chcemy zrobić to po nowemu. W jednej z klas pierwszych  wykorzystamy elementy metody Montessori. Uczniowie klas najmłodszych otrzymają swoją własną, bezpieczną przestrzeń do nauki i wypoczynku. Jest to świetna okazja, by sale lekcyjne dla maluchów wyposażyć w najnowsze pomoce naukowe.  Języka angielskiego będą uczyli specjaliści, wychowania fizycznego – trenerzy z prawdziwego zdarzenia. Dzięki temu dzieci będą miały szansę rozwijać się sportowo pod opieką trenerów z Żubrów i BAS-u. 

Sport to bardzo ważny element edukacji w naszej szkole. W Publicznym Gimnazjum nr 2 z powodzeniem i dużymi sukcesami funkcjonowały klasy sportowe, SP 9 będzie nadal je prowadziło. Nasi uczniowie będą trenowali koszykówkę (chłopcy) pod opieką trenerską i merytoryczną Żubrów Białystok, a także  siatkówkę – dziewczęta, pracując z trenerami Białostockiej Akademii Siatkówki. Nie zamykamy się też na inne dyscypliny sportowe. Nasza infrastruktura sportowa – dwie sale gimnastyczne, nowoczesne boiska zewnętrzne, bieżnia, siłownie – zewnętrzna i wewnętrzne na to pozwala.
Stawiamy na zdrowy styl życia. Nasi uczniowie będą mieli okazję wielokrotnie uczestniczyć w warsztatach zdrowej kuchni. 

Stawiamy na wiedzę zdobywaną przez doświadczenie. Nasi uczniowie będą ją nabywali w świetnie wyposażonych pracowniach: geograficznej, biologicznej, chemicznej, fizycznej. Pozostałe sale lekcyjne są równie dobrze wyposażone w pomoce naukowe, projektory multimedialne. Posiadamy laboratorium językowe z prawdziwego zdarzenia, sale komputerowe. 

Ważną rolę w nowoczesnej edukacji odgrywają języki obce. Współczesny świat wymaga znajomości kilu języków obcych. Nasi podopieczni nauczą się u nas języka angielskiego, a także do wyboru – języka niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego.

Wiemy, jak ważne jest rozbudzenie w młodych ludziach miłości do książek. Nasza bogata i wspaniale działająca biblioteka każdemu zapewni niezapomniane doznania czytelnicze.

Pragniemy, by nasi uczniowie mieli otwarte umysły, byli kreatywni i obdarzeni wyobraźnią. Dajemy im szansę rozwijania talentów w klasie teatralnej i szkolnym chórze.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci. Budynek szkoły  wyposażony jest nowoczesny monitoring, a realizowane  w szkole programy profilaktyczne uczą młodych ludzi bezpiecznych zachowań w Internecie.

Naszym marzeniem jest, by nasi uczniowie mieli kontakty i możliwość nawiązania przyjaźni z rówieśnikami z zagranicy. Mając długoletnie doświadczenie w realizacji projektów europejskich typu Comenius,  napisaliśmy i składamy nowy projekt Erasmus + we współpracy z partnerami z kilku europejskich szkół. 

Jesteśmy przekonani, że nowa, reaktywowana Szkoła Podstawowa nr 9 nie zawstydzi swojej poprzedniczki, a co więcej, dzięki pracy całej kadry nauczycielskiej, pracowników szkoły i jej przyjaciół, zyska nową jakość edukacyjną.

Szkoła Podstawowa nr 9 
im. 42 Pułku Piechoty  w Białymstoku
ul. Legionowa 7
15 - 281 Białystok
Tel. do sekretariatu:
 85 742-06-09
Tel. do funduszu:
 85 742-82-37
Tel. do kierownika gospodarczego:
 85 748-93-07
Tel. do intendenta
731 747 727
e-mail:   szkola@sp9.bialystok.pl
deklaracja dostępności
Nabór 2021/2021