Oferta edukacyjna SP 9 dla klas I i IV 2020/2021

List otwarty do Rodziców

DRODZY RODZICE!
1 września 2020 Państwa dziecko rozpocznie ważny etap swojego życia.  Przed Wami decyzja – którą szkołę wybrać. Czego oczekujecie od szkoły, do której chcecie posłać swoje dziecko? Jaka powinna być ta najlepsza? Poniżej przedstawiamy ofertę edukacyjną Szkoły Podstawowej nr 9 w Białymstoku, która jest Waszą szkołą rejonową. Zapraszamy również na Dzień Otwarty pod hasłem „SuperBohaterowie” 27 lutego w godz. 16.30 – 19.00 do siedziby naszej szkoły przy ulicy Legionowej 7.
 Jesteśmy kameralną szkołą. Uczniowie nie są dla nas anonimowi, znamy się, a to pozwala na stworzenie miłej i bezpiecznej atmosfery, a także nawiązywanie trwałych przyjaźni i pełnych wzajemnego szacunku relacji. U nas wszyscy czują się ważni i niepowtarzalni, wiedząc, że nie pozostaną sami z problemami. Stawiamy na przygotowanie dzieci do współpracy w zespole i przenoszenie wiedzy teoretycznej na praktykę.
Jesteśmy nowoczesną szkołą, która śmiało mierzy się z wyzwaniami współczesnego świata. Dynamicznie się rozwijamy, sięgając po najskuteczniejsze innowacyjne metody nauczania, dostosowane do psychofizycznych możliwości dziecka.

OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

1A  klasa z elementami pedagogiki Montessori  - zajęcia  prowadzone są przez dwóch nauczycieli. Dzieci siedzą przy stolikach  8 – osobowych, tak aby mogły ze sobą współpracować i pomagać sobie nawzajem. Materiał montessoriański jest w zasięgu ręki dziecka. Realizacja podstawy programowej jest urozmaicona codziennymi wyjściami na świeże powietrze oraz montessoriańskimi „lekcjami ciszy”.

1B klasa z elementami pedagogiki Froebla – podstawowe formy aktywności to zabawa swobodna oraz kierowana z wykorzystaniem różnych środków dydaktycznych, w tym darów natury. Uczniowie prowadzą działania badawcze w grupach, wykonują twórcze prace ręczne, często spędzają czas w plenerze na wyjściach o charakterze zadaniowym i rekreacyjno-zdrowotnym.

1C klasa z innowacją pedagogiczną z elementami koncepcji Planu Daltońskiego – oparta jest na trzech filarach: samodzielności, odpowiedzialności i współpracy.  Bazuje na  indywidualnej pracy uczniów. Dostosowuje tempo nauki do aktualnych możliwości dziecka. Przyzwyczaja do podejmowania i planowania aktywności, pracy w różnych zespołach i samodzielności.

1D klasa z elementami kodowania „KodoMat z pasją” - zajęcia stymulują uczniów do odkrywania, zadawania pytań, badania, podtrzymywania jak najdłużej dziecięcej ciekawości poznawczej, rozwiązywania problemów, algorytmizowania. Dominuje praca w grupie,  pozwalająca na wymianę pomysłów, dyskusję, wzajemne wsparcie. Nowatorstwo programowe polega na powiązaniu treści matematycznych z kodowaniem i algorytmiką. Zakres treści będzie wykraczał poza  podstawę programową.

Lekcje odbywają się w godzinach przedpołudniowych. Pracujemy w nowoczesnych salach. Uczniowie klas najmłodszych mają własną bezpieczną przestrzeń do nauki i wypoczynku. Każde dziecko  dysponuje własną kolorową szafką. Języka angielskiego uczą specjaliści, wychowania fizycznego – trenerzy. Od klasy czwartej ofertę edukacyjną poszerzamy o klasy sportowe o profilu piłki siatkowej dziewcząt i piłki koszykowej chłopców oraz triathlon. Zajęcia prowadzą trenerzy znanych białostockich klubów: Żubry, BAS. Pierwsza na Podlasiu klasa triathlonowa uzyskała patronat Polskiego Związku Triathlonu.

OFERTA ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH
Po zajęciach dzieci przebywają w dwóch świetlicach działających w godzinach 7.00 – 16.30. Ich zainteresowania rozwijamy na licznych zajęciach pozalekcyjnych. Na terenie szkoły działa „Eureka –Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy” – jedyne w Białymstoku miejsce wyposażone w specjalistyczny sprzęt, oferujące uczniom zajęcia kulinarne, fotograficzne, dla majsterkowiczów, florystyczne oraz chemiczne. Realizujemy liczne projekty finansowane z grantów i funduszy unijnych.
Szczególną opieką otaczamy dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi, począwszy od wczesnego diagnozowania poprzez wsparcie specjalistów: pedagog, psycholog, logopeda,  terapeuta, kończąc na doradcy zawodowym.
Nasi nauczyciele to wykwalifikowani specjaliści,oddani swojej pracy pedagodzy, kreatywni i szukający nowoczesnych oraz skutecznych metod  nauczania.
Do zobaczenia w czwartek 27 lutego od 16.30 do 19:00 na Dniu Otwartym.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9

Zobacz teledysk naszych uczniów: https://www.youtube.com/watch?v=2YVg0qbbsqk