Oferta edukacyjna SP 9 dla klas I i IV 2021/2022

List otwarty do Rodziców

DRODZY RODZICE!
1 września 2021 Państwa dziecko rozpocznie ważny etap swojego życia.  Przed Wami decyzja – którą szkołę wybrać. Czego oczekujecie od szkoły, do której chcecie posłać swoje dziecko? Jaka powinna być ta najlepsza? Poniżej przedstawiamy ofertę edukacyjną Szkoły Podstawowej nr 9 w Białymstoku, która jest Waszą szkołą rejonową.
 Jesteśmy kameralną szkołą. Uczniowie nie są dla nas anonimowi, znamy się, a to pozwala na stworzenie miłej i bezpiecznej atmosfery, a także nawiązywanie trwałych przyjaźni i pełnych wzajemnego szacunku relacji. U nas wszyscy czują się ważni i niepowtarzalni, wiedząc, że nie pozostaną sami z problemami. Stawiamy na przygotowanie dzieci do współpracy w zespole i przenoszenie wiedzy teoretycznej na praktykę.
Jesteśmy nowoczesną szkołą, która śmiało mierzy się z wyzwaniami współczesnego świata. Dynamicznie się rozwijamy, sięgając po najskuteczniejsze innowacyjne metody nauczania, dostosowane do psychofizycznych możliwości dziecka.

OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

1A  klasa z elementami pedagogiki Montessori  - zajęcia  prowadzone są przez dwóch nauczycieli. Dzieci pracują w  8 – osobowych grupach, tak aby mogły ze sobą współpracować i pomagać sobie nawzajem. Materiał montessoriański jest w zasięgu ręki dziecka. Realizacja podstawy programowej jest urozmaicona codziennymi wyjściami na świeże powietrze oraz montessoriańskimi „lekcjami ciszy”.

1B klasa z innowacją pedagogiczną z elementami koncepcji Planu Daltońskiego – oparta jest na trzech filarach: samodzielności, odpowiedzialności i współpracy.  Bazuje na  indywidualnej pracy uczniów. Dostosowuje tempo nauki do aktualnych możliwości dziecka. Przyzwyczaja do podejmowania i planowania aktywności, pracy w różnych zespołach i samodzielności.

1C klasa z elementami przedsiębiorczości - powstała z myślą o wszystkich dzieciach,które już od najmłodszych lat stanowią liczną grupę konsumentów. Z uwagi na to,że pełnienie tej funkcji jest przez dziecko nieświadome, należy zzaangażowaniem podchodzić do kształcenia ekonomicznego. Bycie przedsiębiorczymto nie tylko kształtowanie postawy świadomego korzystania z wolnorynkowychmożliwości. Nauka przedsiębiorczości polega przede wszystkim na rozwijaniuzachowań i umiejętności, które pozwalają człowiekowi odnosić sukcesy wotoczeniu, w którym funkcjonuje.
Być przedsiębiorczym to: być kreatywnym, miećpotrzebę osiągnięć,  nie bać się ryzyka, potrafić oszacować zagrożenia,
byćinnowacyjnym, potrafić współpracować w grupie, być dobrym liderem.

Zajęcia w klasie z elementami przedsiębiorczościorganizowane będą w formie zabawy, w pełni dostosowane

do możliwości iumiejętności wszystkich dzieci.

Lekcje odbywają się w godzinach przedpołudniowych. Pracujemy w nowoczesnych salach. Uczniowie klas najmłodszych mają własną bezpieczną przestrzeń do nauki i wypoczynku. Każde dziecko  dysponuje własną kolorową szafką. Języka angielskiego uczą specjaliści, wychowania fizycznego – trenerzy. Od klasy czwartej ofertę edukacyjną poszerzamy o klasy sportowe o profilu piłki siatkowej dziewcząt i piłki koszykowej chłopców oraz triathlon. Zajęcia prowadzą trenerzy znanych białostockich klubów: Żubry, BAS. Pierwsza na Podlasiu klasa triathlonowa uzyskała patronat Polskiego Związku Triathlonu.

OFERTA ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH
Po zajęciach dzieci przebywają w dwóch świetlicach działających w godzinach 7.00 – 16.30. Ich zainteresowania rozwijamy na licznych zajęciach pozalekcyjnych. Na terenie szkoły działa „Eureka –Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy” – jedyne w Białymstoku miejsce wyposażone w specjalistyczny sprzęt, oferujące uczniom zajęcia kulinarne, fotograficzne, dla majsterkowiczów, florystyczne oraz chemiczne. Realizujemy liczne projekty finansowane z grantów i funduszy unijnych.
Szczególną opieką otaczamy dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi, począwszy od wczesnego diagnozowania poprzez wsparcie specjalistów: pedagog, psycholog, logopeda,  terapeuta, kończąc na doradcy zawodowym.
Nasi nauczyciele to wykwalifikowani specjaliści,oddani swojej pracy pedagodzy, kreatywni i szukający nowoczesnych oraz skutecznych metod  nauczania.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9

Zobacz teledysk naszych uczniów: https://www.youtube.com/watch?v=2YVg0qbbsqk