BohaterON w SP9!

BohaterON - Włącz historię! Przywracamy pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego.

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie „Wiedza drogą w przyszłość” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.

Projekt skierowany jest zarówno do uczniów jak i nauczycieli. Zakłada poprawę jakości i poziomu kształcenia oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych poprzez organizację zajęć dydaktyczno – wyrównawczych z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, warsztatów poznawczych – z przedsiębiorczości „ Młodzi z Wall Street”, chemii w doświadczeniach, matematyki „Inter-mat”, informatyki „ Z programowaniem za pan brat”, biologii „Dlaczego biologia”, fizyki „F-lab”, , kół językowych – język angielski, język francuski, język niemiecki, język rosyjski, zajęć psychologiczno – pedagogicznych oraz zajęć z doradztwa zawodowego

Uczestnicy projektu będą mogli wsiąść udział w wycieczkach: geograficznej do Koryciny, fizycznej do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ponadto uczniowie spotkają się z funkcjonariuszem z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku na prelekcjach „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni i wynikające z tego zagrożenia”.

Dzięki udziałowi w projekcie szkoła zyskała nowoczesną pracownię chemiczną wyposażoną w najwyższej jakości sprzęt niezbędny do wykonywania doświadczeń.

Zapraszamy do czytania Dwujęzycznego magazynu dla młodzieży AmbicJa Ambition, który powstał w ramach zajęć dodatkowych ECDS z udziałem dziewcząt z klasy II A pod opieką Urszuli Morawskiej.
Dwujęzyczna gazetka szkolna AmbicJA