REKRUTACJA DO KLAS I

OFERTA EDUKACYJNA

W roku szkolnym 2019/2020 w SP 9 planujemy utworzenie trzech klas pierwszych:

Klasa I a w oparciu o koncepcję pedagogiczną Montessori
Założenia:
Klasa będzie prowadzona przez dwóch nauczycieli.
Uczenie jest skoncentrowane na uczniu (nie na nauczycielu)
Celem jest stworzenie otoczenia edukacyjnego  uwzględniającego:
- możliwości
- zainteresowania
- potrzeby dziecka
Istotną rolę odgrywa:
- materiał rozwojowy
Nauczyciel jest osobą pomagającą, wspierająca indywidualny rozwój dziecka

Klasa I b w oparciu o metodykę zuchową, „Kodeks Zuchowy”, prowadzona przez nauczyciele, który jest harcerzem
- obrzędowość klasy
- wzbudzająca poczucie przynależności i autonomii
(stałe elementy, pojawiające się podczas całego roku, np. rozpoczęcie-zakończenie lekcji, piosenka klasy, szarfy ze sprawnościami)
Cykle sprawnościowe
- zdobywanie sprawności (jedna w miesiącu, w formie zabawy, nauki, projektów edukacyjnych)
np. ptasi opiekun, przyjaciel książki, znawca cyfr
Cele:
-usamodzielnienie ucznia
- nabywanie umiejętności poprzez stawianie wyzwań
- wzbudzenie poczucia przynależności i współdziałania
- kształtowanie wszechstronnego rozwoju
- poszukiwanie talentów i zainteresowań uczniów

Klasa I c z innowacją pedagogiczną z elementami koncepcji Planu Daltońskiego
- samodzielność
- odpowiedzialność
- współpraca
Cele:
- podniesienie motywacji ucznia do pracy i podejmowanie działań
- umiejętność zarządzania czasem
- samodzielność
-swoboda, świadomość w działaniu
- rozwój sumienności, obowiązkowości
- rozwój współpracy
- kształtowanie umiejętności rozwijania inicjatywy.

TERMINY

Termin składania dokumentów: 25 lutego-6 marca 2019 r. (godz. pracy sekretariatu od poniedziałku do piątku 7.30-15.30).
Wniosek w wersji papierowej będzie dostępny w sekretariacie szkoły, w formie elektronicznej link na stronie szkoły oraz na stronie https://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/edukacja/rekrutacja/nabor-do-szkol-podstawowych.html od 25.02.2019 r.

LIST OTWARTY DO RODZICÓW PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

Drodzy Rodzice!

Z pełną świadomością tego, że ostatecznie to rodzic decyduje, gdzie od 1 września będzie uczyć się jego dziecko, pragniemy przedstawić się bliżej i zaprosić wraz z przyszłymi Pierwszoklasistami na Dzień Otwarty. Wizyta w murach szkoły, po pierwsze, powinna ułatwić dziecku zaklimatyzowanie się w nowej rzeczywistości; po drugie, pomóc rodzicom przy tak odpowiedzialnym wyborze.  Jednorazowe odwiedziny z pewnością nie rozwieją dylematów, jednak pozwolą ocenić warunki lokalowe, specyficzną każdej placówce atmosferę grona pedagogicznego oraz ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020.

Jesteśmy kameralną szkołą, która może sobie pozwolić na naukę w systemie jednozmianowym. W tym roku szkolnym naszą szkołę opuszczą najstarsi uczniowie, tj. absolwenci dwóch klas ósmych i czterech gimnazjalnych, bowiem zgodnie z reformą całkowicie wygaśnie już gimnazjum. Obok dwóch klas szóstych i dwóch piątych zostanie tylko jedna klasa ósma. Przewagę zyskają klasy I-III, tj. dwie klasy trzecie, trzy drugie oraz planowane do utworzenia trzy klasy pierwsze oraz dwie czwarte i siódma. Przy takiej strukturze oddziałów  uczniowie nie są u nas anonimowi, co z kolei ułatwia stworzenie miłej i bezpiecznej atmosfery. Mało liczebne grupy pozwalają na indywidualne podejście do wychowanka.

W ostatnich latach nasz obiekt przeszedł gruntowną modernizację, dzięki czemu możemy zaoferować dzieciom nowoczesne i przyjazne wnętrze sal, korytarzy i łazienek. Stołówka szkolna daje możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w gronie rówieśników. Po zajęciach dzieci odpoczywają w nowej i przytulnej świetlicy. W sercu szkoły mieści się przestronna skomputeryzowana biblioteka, dbająca o potrzeby najmłodszych czytelników. Dziecięcą ciekawość świata z pewnością rozbudzi otwarte od września „Laboratorium Młodego Odkrywcy” (z pracowniami majsterkowicza, kulinarną itp.). W oczekiwaniu na rodziców dzieci mogą uczestniczyć w różnych formach zajęć pozalekcyjnych (bezpłatnych i płatnych, np. sensoplastyka, języki obce, szachy, Meinkraft, Zumba, zabawy ruchowe z wychowawcami podwórkowymi).

Zatrudniamy wykwalifikowanych specjalistów, kreatywnych pasjonatów nauczania, którzy potrafią łączyć tradycyjne metody z nowoczesnymi nurtami edukacji i narzędziami technologii. Języka angielskiego uczą lektorzy, wychowania fizycznego – certyfikowani trenerzy.

Do zobaczenia 18 lutego od 16.30 do 19.00 podczas DNIA OTWARTEGO!

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie SP 9