Strona nr 5618

OFERTA EDUKACYJNA

W roku szkolnym 2019/2020 w SP 9 planujemy utworzenie trzech klas czwartych - klasy ogólnej, z innowacją artystyczną (zajęcia teatralne, taneczne, muzyczne i plastyczne) i sportowej (piłka siatkowa dziewcząt i koszykówka chłopców).

TERMINY

Termin składania dokumentów: 25 lutego-6 marca 2019 r. (godz. pracy sekretariatu od poniedziałku do piątku 7.30-15.30).
Wniosek w wersji papierowej będzie dostępny w sekretariacie szkoły, w formie elektronicznej link na stronie szkoły oraz na stronie https://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/edukacja/rekrutacja/nabor-do-szkol-podstawowych.html od25.02.2019 r.

LIST OTWARTY DO RODZICÓW PRZYSZŁYCH CZWARTOKLASISTÓW

Trzecioklasisto! Rodzicu 3-klasisty!

Stoicie Państwo przed koniecznością podjęcia ważnej decyzji o wyborze szkoły.  Pragniemy w tym pomóc, zapraszając do nas i przedstawiając ofertę edukacyjną.

Jesteśmy kameralną placówką. Zgodnie z opinią rodziców uczniów, naszą mocną stroną jest indywidualne podejście do wychowanków i zaangażowanie nauczycieli w swoją pracę. Uczniowie nie są dla nas jedynie numerem w dzienniku, znamy się, a to pozwala na stworzenie miłej i bezpiecznej atmosfery.  Wszystkie lekcje odbywają się od 8.00 - 15.00, aby można było brać udział w dodatkowych zajęciach na terenie szkoły i poza nią.

Wyróżnia nas atrakcyjna i sprzyjająca nauce aranżacja przestrzeni. Gruntownie odnowiliśmy naszą szkołę. Dysponujemy nowoczesną, bardzo dobrze wyposażoną bazą sportową i edukacyjną. Poza wyposażeniem niemal wszystkich pracowni w projektory, części w tablice interaktywne, posiadamy także laboratorium fizyczno-chemiczne oraz laboratorium do nauki języków obcych. Od przyszłego semestru zostanie  oddane do użytku także innowacyjne Biuro Pracy Indywidualnej, a także pracownia „Zrób to sam” w celu stworzenia uczniom jeszcze lepszych warunków łączenia zdobytej wiedzy teoretycznej z praktyką. Jesteśmy w trakcie realizacji projektu umożliwiającego otwarcie w szkole kolejnego laboratorium, tym razem biologicznego. Od przyszłego roku w naszej szkole powstanie Laboratorium Młodego Odkrywcy z pracowniami: fotograficzną, kulinarną, florystyczną oraz majsterkowania. Młodzież korzysta z szafek  na rzeczy osobiste i podręczniki.

W roku szkolnym 2019/2020, oprócz realizacji godzin wynikających z podstawy programowej, proponujemy Państwu następującą ofertę edukacyjną:

Klasa sportowa IV – siatkówka dziewcząt (pod opieką trenerów KS BAS  - Joanny Grzegorek i Pawła Łabanowskiego), koszykówka chłopców (pod opieką trenerów białostockich Żubrów- Jerzego Karpiuka, Jakuba Jakubca oraz Krzysztofa Kalinowskiego).

Innowacja artystyczna (zajęcia teatralne prowadzone przez instruktorki teatralne i instruktorkę tańca, a zajęcia muzyczne i plastyczne przez instruktorki arteterapii).

Wszystkie zajęcia dodatkowe są nieodpłatne dla uczniów naszej szkoły. Poza wyżej wymienionymi realizujemy również liczne projekty finansowane z grantów i funduszy unijnych oraz projekty międzynarodowe.

W  roku szkolnym 2019/2020 zapraszamy Państwa dzieci  do klas IV ogólnych, klasy artystycznej oraz  klasy sportowej (siatkówka dziewcząt i koszykówka chłopców). Terminy naboru do klasy sportowej w załączniku.

Czekamy na Ciebie i Twoich Rodziców

18 lutego od 16.30 do 19.00 podczas DNIA OTWARTEGO.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie SP 9