Strona nr 5618

OFERTA EDUKACYJNA

W roku szkolnym 2019/2020 w SP 9 planujemy utworzenie trzech klas czwartych - klasy ogólnej, sportowej (piłka siatkowa dziewcząt i koszykówka chłopców) oraz sportowej klasy thriatlonowej.

Szkoła Podstawowa nr 9 w Białymstoku uruchomiła nabór do pierwszej w województwie Podlaskim  klasy IV, w której będzie realizowany program szkolenia w zakresie triathlonu. 26 lutego 2019 r.  w czytelni szkolnej rodzice, będą mogli porozmawiać z dyrekcją szkoły i trenerem Wioletą Rybołowicz oraz dowiedzieć się więcej o samej dyscyplinie, formie i sposobach szkolenia młodych triathlonistów

Uruchomienie klasy sportowej z programem szkoleniowym w zakresie triathlonu jest odpowiedzią na znaczący wzrost popularności tej dyscypliny w naszym kraju oraz potrzebę zwielokrotnienia liczby dzieci i młodzieży potrafiącej pływać, jeździć na rowerze i biegać na wysokim poziomie sportowym i posiadających wysoką wydolność, a dzięki temu zdecydowanie poprawić poziom sportowy polskiego triathlonu.

Triathlon jako dyscyplina sportowa kształtuje całą gamę cech motorycznych dziecka, stymulując jego prawidłowy rozwój. Stworzenie klasy ukierunkowanej na triathlon umożliwia dzieciom połączenie sportowej pasji z nauką i ułatwi rozwinięcie swoich  możliwości. Stanowi pierwszy krok do rozwoju kariery zawodniczej kontynuowanej w klubach, kadrach wojewódzkich i narodowych.

Realizacja programu na zajęciach wychowania fizycznego w klasie o profilu Triathlon odbywać się będzie w wymiarze 10 godzin dydaktycznych tygodniowo: Pływanie 3x90 minut; zajęcia ukierunkowane na rozwój sprawności biegowej/zajęcia z kolarstwa –1x90 minut/tydzień; zajęcia z wf-u w ramach realizacji Podstawy Programowej –1x 90 minut /tydzień. Zakłada się również, że program w nauczaniu języków obcych będzie rozszerzony.

TERMINY

Termin składania dokumentów: 25 lutego-6 marca 2019 r. (godz. pracy sekretariatu od poniedziałku do piątku 7.30-15.30).
Wniosek w wersji papierowej będzie dostępny w sekretariacie szkoły, w formie elektronicznej do pobrania ze strony internetowej SP 9 w zakładce NABÓR - DOKUMENTY DO POBRANIA  oraz na stronie https://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/edukacja/rekrutacja/nabor-do-szkol-podstawowych.html od 25.02.2019 r.

LIST OTWARTY DO RODZICÓW PRZYSZŁYCH CZWARTOKLASISTÓW

Trzecioklasisto! Rodzicu 3-klasisty!

Stoicie Państwo przed koniecznością podjęcia ważnej decyzji o wyborze szkoły.  Pragniemy w tym pomóc, zapraszając do nas i przedstawiając ofertę edukacyjną.

Jesteśmy kameralną placówką. Zgodnie z opinią rodziców uczniów, naszą mocną stroną jest indywidualne podejście do wychowanków i zaangażowanie nauczycieli w swoją pracę. Uczniowie nie są dla nas jedynie numerem w dzienniku, znamy się, a to pozwala na stworzenie miłej i bezpiecznej atmosfery.  Wszystkie lekcje odbywają się od 8.00 - 15.00, aby można było brać udział w dodatkowych zajęciach na terenie szkoły i poza nią.

Wyróżnia nas atrakcyjna i sprzyjająca nauce aranżacja przestrzeni. Gruntownie odnowiliśmy naszą szkołę. Dysponujemy nowoczesną, bardzo dobrze wyposażoną bazą sportową i edukacyjną. Poza wyposażeniem niemal wszystkich pracowni w projektory, części w tablice interaktywne, posiadamy także laboratorium fizyczno-chemiczne oraz laboratorium do nauki języków obcych. Od przyszłego semestru zostanie  oddane do użytku także innowacyjne Biuro Pracy Indywidualnej, a także pracownia „Zrób to sam” w celu stworzenia uczniom jeszcze lepszych warunków łączenia zdobytej wiedzy teoretycznej z praktyką. Jesteśmy w trakcie realizacji projektu umożliwiającego otwarcie w szkole kolejnego laboratorium, tym razem biologicznego. Od przyszłego roku w naszej szkole powstanie Laboratorium Młodego Odkrywcy z pracowniami: fotograficzną, kulinarną, florystyczną oraz majsterkowania. Młodzież korzysta z szafek  na rzeczy osobiste i podręczniki.

W roku szkolnym 2019/2020, oprócz realizacji godzin wynikających z podstawy programowej, proponujemy Państwu następującą ofertę edukacyjną:

Klasa sportowa IV – siatkówka dziewcząt (pod opieką trenerów KS BAS  - Joanny Grzegorek i Pawła Łabanowskiego), koszykówka chłopców (pod opieką trenerów białostockich Żubrów- Jerzego Karpiuka, Jakuba Jakubca oraz Krzysztofa Kalinowskiego).

Wszystkie zajęcia dodatkowe są nieodpłatne dla uczniów naszej szkoły. Poza wyżej wymienionymi realizujemy również liczne projekty finansowane z grantów i funduszy unijnych oraz projekty międzynarodowe.

W  roku szkolnym 2019/2020 zapraszamy Państwa dzieci  do klas IV ogólnych, klasy sportowej (siatkówka dziewcząt i koszykówka chłopców). Terminy naboru do klasy sportowej w załączniku.

Czekamy na Ciebie i Twoich Rodziców

18 lutego od 16.30 do 19.00 podczas DNIA OTWARTEGO.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie SP 9