Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Ważne bieżące informacje
 maj 2019

Na prośbę Pana Wojciecha Starzyńskiego Prezesa Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole” Kuratorium Oświaty w Białymstoku przekazuje Państwu, przygotowaną przez fundację, „Opinię  w sprawie zapewnienia rodzicom i uczniom swobodnego dostępu do sprawdzonych i ocenionych prac pisemnych: klasówek, kartkówek i sprawdzianów”, która powstała w wyniku dyskusji prowadzonych w ramach tzw. okrągłego stołu edukacyjnego.Zobacz niżej: pliki do pobrania.czerwiec 2018

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

 

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

 

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.  

 

Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

 

W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Z poważaniem

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

Aplikacja ProteGOSafe1
specjalistę ds. rozliczeń
specjalistę ds. rozliczeń / zał. 1
specjalistę ds. rozliczeń zał. 2
specjalistę ds. rozliczeń zał. 3
koordynator
koordynator zał. 1
koordynator zał. 2
koordynator zał. 3
Konsultacje - Deklaracja uczęszczania do szkoły w czasie pandemii
Wiosek do świetlicy na rok szkolny 2020/2021
Szkoła Podstawowa nr 9 
im. 42 Pułku Piechoty  w Białymstoku
ul. Legionowa 7
15 - 281 Białystok
Telefon : 85 742-06-09
faks : 85 742-82-37
e-mail:   szkola@sp9.bialystok.pl
Rekrutacja 2018