Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Wybory Prezydenta

Szkoła Podstawowa Nr 9 podtrzymuje tradycje wypracowane w Publicznym Gimnazjum nr 2. Zgodnie z nimi społeczność szkolna wybiera Prezydenta Szkoły i jego zastępce w drodze oficjalnych wyborów, poprzedzonych zgłoszeniami kandydatów oraz kampanią wyborczą zakończoną debatą, podczas której pretendenci przekonują zgromadzonych do swojej osoby i pomysłów na podniesienie atrakcyjności życia szkoły. Spotkanie rozpoczęła pani wicedyrektor Katarzyna Kisielewska-Martyniuk.

  

  
 

W bieżącym roku szkolnym, tj. 2017/2018, o stanowisko Prezydenta Szkoły ubiegało się troje kandydatów

1) Martyna Żekało z kl. 3d

2) Łukasz Wróblewski z kl. 3b


3) Aleksandra Drozdowska z kl. 2c

Wybory Prezydenta Szkoły odbyły się w czwartek 26 października. Na kolejnych lekcjach poszczególne klasy wraz z nauczycielami odwiedzały czytelnię. Po potwierdzeniu podpisem odebrania swojej karty głosowania decydowały, którego z kandydatów popierają. Wszystkie głosy trafiały do zabezpieczonej urny. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwały opiekunki SU, wyznaczeni nauczyciele oraz komisja wyborcza w skład której weszli przedstawiciele SU z ramienia uczniów: Kacper Słembarski i Magda Makarczuk Jackowska z kl. 3d oraz Łukasz Wróblewski i Artur Karbowski z kl. 3c.

  

 
 
  
  
   

Liczenie głosów odbyło się w piątek 27 października w czytelni. Uczestniczyło w nim troje uczniów z kl. 3e oraz jedna z opiekunek SU p. M. Laszewicz-Iwaniuk. Komisja podpisała oświadczenie zobowiązujące do utrzymania w tajemnicy wyników wyborów.


Prezydent Szkoły: Łukasz Kotowski z kl. 3b
Zastępca Prezydenta Szkoły: Martyna Żekało z kl. 3b

Szkoła Podstawowa nr 9 
im. 42 Pułku Piechoty  w Białymstoku
ul. Legionowa 7
15 - 281 Białystok
Telefon : 85 742-06-09
faks : 85 742-82-37
e-mail:   szkola@sp9.bialystok.pl
Rekrutacja 2018